Vishay/Dale RN50C8451FB14
RN50C8451FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50C8451FB14
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50C8451FB14.pdf
Availability of RN50C8451FB14
QUANTITY
RN50C8451FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50C8451FB14
Internal Part NumberEIS-RN50C8451FB14
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50C8451FB14
Related LinksRN50C8, RN50C8451FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50C8451FB14 Details Description
Related parts for RN50C8451FB14
Crystal 10.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SHELF VENTILATED STATIONARY datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A 8SO datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 2A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.225W 2208 datasheet.pdf