Vishay/Dale RN50E1022FRE6
RN50E1022FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1022FRE6
Brief Description
RES 10.2K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1022FRE6.pdf
Availability of RN50E1022FRE6
QUANTITY
RN50E1022FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1022FRE6
Internal Part NumberEIS-RN50E1022FRE6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1022FRE6
Related LinksRN50E1, RN50E1022FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1022FRE6 Details Description
Related parts for RN50E1022FRE6
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
RES .005 OHM 5W 1% WIREWOUND datasheet.pdf
CAP CER 3PF 16V C0H 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT R/A 10PWR 20SGL 2.36MM datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
POWER MODULE DC/DC 8TH BRICK 1.2 datasheet.pdf
PROXIMITY RECT 2WIRE NO UNSHLD datasheet.pdf
IC MRAM 256KBIT 35NS 48FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf