Vishay/Dale RN50E1472BB14
RN50E1472BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E1472BB14
Brief Description
RES 14.7K OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E1472BB14.pdf
Availability of RN50E1472BB14
QUANTITY
RN50E1472BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E1472BB14
Internal Part NumberEIS-RN50E1472BB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E1472BB14
Related LinksRN50E1, RN50E1472BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E1472BB14 Details Description
Related parts for RN50E1472BB14
PSOC C-COMPILER FOR CY8C25/8C26 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 120W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 42POS 2MM SMD datasheet.pdf
KIT DEV KEYFOB 434MHZ FOR SI4010 datasheet.pdf
LED ORANGE DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
10CCT QF50 RIBBON CABLE ASSY 400 datasheet.pdf
CONTROL DISPLAY UNIT datasheet.pdf
CONVERTOR DC-DC 3 WATT datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 11W 1206 datasheet.pdf