Vishay/Dale RN50E2102FBSL
RN50E2102FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E2102FBSL
Brief Description
RES 21K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E2102FBSL.pdf
Availability of RN50E2102FBSL
QUANTITY
RN50E2102FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E2102FBSL
Internal Part NumberEIS-RN50E2102FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E2102FBSL
Related LinksRN50E2, RN50E2102FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E2102FBSL Details Description
Related parts for RN50E2102FBSL
JUMPER-H1507TR/A3048L/H1505TR 4" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1A 30V datasheet.pdf
IC FIFO ASYNCH 2048X18 56TSSOP datasheet.pdf
RES 931 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS STR PLUG-OPEN 0.3M datasheet.pdf