Vishay/Dale RN50E3161FB14
RN50E3161FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN50E3161FB14
Brief Description
RES 3.16K OHM 1/20W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E3161FB14.pdf
Availability of RN50E3161FB14
QUANTITY
RN50E3161FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E3161FB14
Internal Part NumberEIS-RN50E3161FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.16k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E3161FB14
Related LinksRN50E3, RN50E3161FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E3161FB14 Details Description
Related parts for RN50E3161FB14
TOOL DIE SET SDE PREMIUM RG-58 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 2.5A I2PAK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 23POS R/A datasheet.pdf
CAP CER 33PF 2KV NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN CARD EDGE POLAR KEY 20POS datasheet.pdf
TVS DIODE 64.1VWM 103VC DO15 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS PIN datasheet.pdf