Vishay/Dale RN50E49R9BRSL
RN50E49R9BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN50E49R9BRSL
Brief Description
RES 49.9 OHM 1/20W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN50E49R9BRSL.pdf
Availability of RN50E49R9BRSL
QUANTITY
RN50E49R9BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN50E49R9BRSL
Internal Part NumberEIS-RN50E49R9BRSL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/8, RN50
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN50E49R9BRSL
Related LinksRN50E4, RN50E49R9BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN50E49R9BRSL Details Description
Related parts for RN50E49R9BRSL
IC VOLT DETECT/REG 5.0V SOT89-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
SWITCH BUILT-IN FOR WLH2 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 26AWG GOLD datasheet.pdf
OSC MEMS 7.3728MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HOLDER MINI FK1 STACKABLE datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 160V SCREW datasheet.pdf