Vishay/Dale RN55C3093BBSL
RN55C3093BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3093BBSL
Brief Description
RES 309K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3093BBSL.pdf
Availability of RN55C3093BBSL
QUANTITY
RN55C3093BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3093BBSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3093BBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)309k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3093BBSL
Related LinksRN55C3, RN55C3093BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3093BBSL Details Description
Related parts for RN55C3093BBSL
CAP CER 0.75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CPU 16K EE 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.21M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 16PF 6.3V NP0 0201 datasheet.pdf
BETTER BURIED CLOSURE KIT 4X24 datasheet.pdf
Connector Socket 68 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS CABLE SKT datasheet.pdf