Honeywell Sensing and Productivity Solutions V15W11WP015A03-KW1
V15W11WP015A03-KW1 picture photo
Mfg. Part Number
V15W11WP015A03-KW1
Manufacturer
Product Category
Snap Action, Limit Switches
Brief Description
BASIC SWITCH V BASICS V15
Datasheet Download
V15W11WP015A03-KW1.pdf
Availability of V15W11WP015A03-KW1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
V15W11WP015A03-KW1 Order Process
Ship out your order
Specifications of V15W11WP015A03-KW1
Internal Part NumberEIS-V15W11WP015A03-KW1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLV15W Feb/2015
Standard Package250
Category Switches
FamilySnap Action, Limit Switches
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)V15W11WP015A03-KW1
V15W11WP015A03-KW1 Details Description
Related parts for V15W11WP015A03-KW1
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS BLACK G/F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 232K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES SMD 4.42KOHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS T/H R/A datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
LED XLAMP 5700K WHITE 36V SMD datasheet.pdf