Vishay/Dale RN55C3323BRSL
RN55C3323BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C3323BRSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C3323BRSL.pdf
Availability of RN55C3323BRSL
QUANTITY
RN55C3323BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C3323BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C3323BRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C3323BRSL
Related LinksRN55C3, RN55C3323BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C3323BRSL Details Description
Related parts for RN55C3323BRSL
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
INCH datasheet.pdf
RES SMD 301K OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 240VAC 60VDC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH LEVER 11A SPDT .187 QC datasheet.pdf
TVS DIODE 10VWM 17VC SOD123 datasheet.pdf
HEATSHRINK 14AWG 6" BLACK datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
TOOL DIE 6GA M22520/23-03 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE PIN datasheet.pdf
CRYSTAL 54MHZ 8PF SMD datasheet.pdf