Vishay/Dale RN55C8450FRSL
RN55C8450FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55C8450FRSL
Brief Description
RES 845 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55C8450FRSL.pdf
Availability of RN55C8450FRSL
QUANTITY
RN55C8450FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55C8450FRSL
Internal Part NumberEIS-RN55C8450FRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55C8450FRSL
Related LinksRN55C8, RN55C8450FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55C8450FRSL Details Description
Related parts for RN55C8450FRSL
MATTOP RUBBER BEIGE .060 24X48 datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 8.5A 16 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 17.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
SC 3.81/09/90G 3.2SN GN BX datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 565MA 600 MOHM datasheet.pdf