Vishay/Dale RN55D3120FB14
RN55D3120FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55D3120FB14
Brief Description
RES 312 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D3120FB14.pdf
Availability of RN55D3120FB14
QUANTITY
RN55D3120FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D3120FB14
Internal Part NumberEIS-RN55D3120FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)312
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D3120FB14
Related LinksRN55D3, RN55D3120FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D3120FB14 Details Description
Related parts for RN55D3120FB14
CONN EDGECARD 88POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ DL SYNC 10SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
RES 1.43K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/04/135 3.5 BK datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS GLD datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
BOX S STEEL 38.58"L X 29.13"W datasheet.pdf
CONN HDR datasheet.pdf
CRYSTAL 26.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
DSUB 50 F R FLOA TIN ZINC datasheet.pdf