Vishay/Dale RN55D64R9FBSL
RN55D64R9FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55D64R9FBSL
Brief Description
RES 64.9 OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55D64R9FBSL.pdf
Availability of RN55D64R9FBSL
QUANTITY
RN55D64R9FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55D64R9FBSL
Internal Part NumberEIS-RN55D64R9FBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55D64R9FBSL
Related LinksRN55D6, RN55D64R9FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55D64R9FBSL Details Description
Related parts for RN55D64R9FBSL
IC AUDIO/VIDEO MUXI 4X1 10UMAX datasheet.pdf
MEMORY CARD SD MICRO M2 128MB datasheet.pdf
CONN MEM SOCKET 240POS DIMM T/H datasheet.pdf
LED MT SR VERT 4MM UNIV datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf