Vishay/Dale RN55E3322BRSL
RN55E3322BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3322BRSL
Brief Description
RES 33.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3322BRSL.pdf
Availability of RN55E3322BRSL
QUANTITY
RN55E3322BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3322BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E3322BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3322BRSL
Related LinksRN55E3, RN55E3322BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3322BRSL Details Description
Related parts for RN55E3322BRSL
IC VOICE ACCESS CODEC MQFP64 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A 4DSBGA datasheet.pdf
CONN RECEPT 40POS 3MM SMD 0.5MM datasheet.pdf
CAP CER 680PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
TERM BLK HEADER FEED-THRU 5.08MM datasheet.pdf
FML CONNECTOR M23 12POS 5M datasheet.pdf
CAP TANT 18UF 10% 15V AXIAL datasheet.pdf
SENSOR DISTRIBUTOR datasheet.pdf
Connector Socket 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf