Vishay/Dale RN55E3482BR36
RN55E3482BR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E3482BR36
Brief Description
RES 34.8K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E3482BR36.pdf
Availability of RN55E3482BR36
QUANTITY
RN55E3482BR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E3482BR36
Internal Part NumberEIS-RN55E3482BR36
Standard Package5,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E3482BR36
Related LinksRN55E3, RN55E3482BR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E3482BR36 Details Description
Related parts for RN55E3482BR36
RES SMD 866 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 20V 8A POWER33 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC SCHMIT-TRIGG INV GATE SOT353 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 10% 2910 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W datasheet.pdf
SWITCH THUMBWHEEL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 42POS GOLD datasheet.pdf