Vishay/Dale RN55E7322BRSL
RN55E7322BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E7322BRSL
Brief Description
RES 73.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E7322BRSL.pdf
Availability of RN55E7322BRSL
QUANTITY
RN55E7322BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E7322BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E7322BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E7322BRSL
Related LinksRN55E7, RN55E7322BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E7322BRSL Details Description
Related parts for RN55E7322BRSL
RES SMD 1.2 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
GENDER CHANGER DSUB 25POS F-F datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 2-INP US8 datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 12NS 100TQFP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 2.5KV TRANS 4SOIC datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
IC SER/DES 10-100MHZ FPD 32WQFN datasheet.pdf
DIODE DISC RD 4000A 5800V datasheet.pdf