Vishay/Dale RN55E9422BB14
RN55E9422BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9422BB14
Brief Description
RES 94.2K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9422BB14.pdf
Availability of RN55E9422BB14
QUANTITY
RN55E9422BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9422BB14
Internal Part NumberEIS-RN55E9422BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)94.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9422BB14
Related LinksRN55E9, RN55E9422BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9422BB14 Details Description
Related parts for RN55E9422BB14
RECTIFIER BRIDGE 4A 1000V RS-4L datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
SIDACTOR 4CHP 65/130V 150A MS013 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 50POS .156 datasheet.pdf
MTP 1/2" FORM 2 WS IP40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
ANVIL SPLICE datasheet.pdf
IC SENSOR INTERFACE PROGR 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
10000UF 50V 30X40MM 105C 2000H datasheet.pdf