Vishay/Dale RN55E9882BRSL
RN55E9882BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN55E9882BRSL
Brief Description
RES 98.8K OHM 1/8W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E9882BRSL.pdf
Availability of RN55E9882BRSL
QUANTITY
RN55E9882BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E9882BRSL
Internal Part NumberEIS-RN55E9882BRSL
Standard Package100
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)98.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E9882BRSL
Related LinksRN55E9, RN55E9882BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E9882BRSL Details Description
Related parts for RN55E9882BRSL
IC REG LDO 2.5V 3A P2PAK-4 datasheet.pdf
RES SMD 365 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf