Vishay/Dale RN60C1073BRE6
RN60C1073BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1073BRE6
Brief Description
RES 107K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1073BRE6.pdf
Availability of RN60C1073BRE6
QUANTITY
RN60C1073BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1073BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C1073BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1073BRE6
Related LinksRN60C1, RN60C1073BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1073BRE6 Details Description
Related parts for RN60C1073BRE6
XFRMR SEMI-TORO 6VA THRU HOLE datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SMT5 datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES METAL OX 2W 1.1K OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC DATA SELECTOR/MUX SGL 16TVSOP datasheet.pdf
CONN EDGE 56CONT SOLDRTAIL FLUSH datasheet.pdf
RES SMD 665K OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AA-514-E1 datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS SLDR BLUE datasheet.pdf