Vishay/Dale RN60C1113BRE6
RN60C1113BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1113BRE6
Brief Description
RES 111K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1113BRE6.pdf
Availability of RN60C1113BRE6
QUANTITY
RN60C1113BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1113BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C1113BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)111k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1113BRE6
Related LinksRN60C1, RN60C1113BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1113BRE6 Details Description
Related parts for RN60C1113BRE6
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.25V SOT23-3 datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 80V SNAP datasheet.pdf
IC GATE INVERTER SNGL 1IN SOT353 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.76K OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 3.5A 19 MOHM SMD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf