Vishay/Dale RN60C1130BRSL
RN60C1130BRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1130BRSL
Brief Description
RES 113 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1130BRSL.pdf
Availability of RN60C1130BRSL
QUANTITY
RN60C1130BRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1130BRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C1130BRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1130BRSL
Related LinksRN60C1, RN60C1130BRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1130BRSL Details Description
Related parts for RN60C1130BRSL
ON CHIP DEBUG EMULATOR datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 32-TQFP datasheet.pdf
SSD 272GB SCSI datasheet.pdf
KIT DEV QUICK START ADUC824 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 2910 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 154K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 12POS HL LOW P datasheet.pdf
CAP CER 5.8PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN HEADER DOUBLE 20POS .302" datasheet.pdf