Vishay/Dale RN60C1782BB14
RN60C1782BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C1782BB14
Brief Description
RES 17.8K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C1782BB14.pdf
Availability of RN60C1782BB14
QUANTITY
RN60C1782BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C1782BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C1782BB14
Resistance (Ohms)17.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C1782BB14
Related LinksRN60C1, RN60C1782BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C1782BB14 Details Description
Related parts for RN60C1782BB14
CONN HEADER .100 SINGL R/A 17POS datasheet.pdf
LED 14-SEG 2DIG CC RED RHDP .54" datasheet.pdf
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 100 Position Panel Mount IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 11POS GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
JPTA100MS 24VDC PNP M12 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS datasheet.pdf
15000UF 6,3V 18X35,5 datasheet.pdf