Vishay/Dale RN60C2210BBSL
RN60C2210BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C2210BBSL
Brief Description
RES 221 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C2210BBSL.pdf
Availability of RN60C2210BBSL
QUANTITY
RN60C2210BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C2210BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C2210BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)221
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C2210BBSL
Related LinksRN60C2, RN60C2210BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C2210BBSL Details Description
Related parts for RN60C2210BBSL
IC MULTIPLEXER DUAL 4INP 16-SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 200VWM 340.2VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 324 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 0.039 OHM 1% 1/2W 1913 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES SMD 200K OHM 1% 1/5W 1005 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE 4P3T 3A 125V datasheet.pdf
CAP CER 1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
1 PORT FASCIA BAG OF 10ALM datasheet.pdf
EFCT-1 WITH FLUX CONDITIONER datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS PIN datasheet.pdf