Vishay/Dale RN60C3013BRE6
RN60C3013BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3013BRE6
Brief Description
RES 301K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3013BRE6.pdf
Availability of RN60C3013BRE6
QUANTITY
RN60C3013BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3013BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C3013BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3013BRE6
Related LinksRN60C3, RN60C3013BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3013BRE6 Details Description
Related parts for RN60C3013BRE6
TRANS NPN DARL 60V 4A TO-126 datasheet.pdf
IC REGISTERED TXRX 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP TACTILE ROUND TELE GRAY datasheet.pdf
17P MTA100 CONN ASSY F/T NATL datasheet.pdf
IC FPGA 113 I/O 144TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 61POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 4POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 56000UF 50V SCREW datasheet.pdf
HDM/FA SMPO 100F 140O LM CUT datasheet.pdf