Vishay/Dale RN60C3831BB14
RN60C3831BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C3831BB14
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C3831BB14.pdf
Availability of RN60C3831BB14
QUANTITY
RN60C3831BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C3831BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C3831BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C3831BB14
Related LinksRN60C3, RN60C3831BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C3831BB14 Details Description
Related parts for RN60C3831BB14
Connector Receptacle 38 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
DAC 8BIT SGL SPI/VREF 8MSOP datasheet.pdf
Crystal 26.0000MHz 10ppm 9pF 200 Ohm -20°C - 75°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONN RCPT 2 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 7POS SKT datasheet.pdf
CHOKE DBL 22UH 250MA GOLD SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf