Vishay/Dale RN60C4530FRSL
RN60C4530FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C4530FRSL
Brief Description
RES 453 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C4530FRSL.pdf
Availability of RN60C4530FRSL
QUANTITY
RN60C4530FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C4530FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60C4530FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C4530FRSL
Related LinksRN60C4, RN60C4530FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C4530FRSL Details Description
Related parts for RN60C4530FRSL
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS STR SHORT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
XCEDE HD 2W 3PVH 4COL WK datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CAP CER 18PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 7C 7#20 SKT PLUG datasheet.pdf
8UF 25V 6.3X13 85C AXI datasheet.pdf