Vishay/Dale TNPW0805806KBETA
TNPW0805806KBETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW0805806KBETA
Brief Description
RES SMD 806K OHM 0.1% 1/8W 0805
Datasheet Download
TNPW0805806KBETA.pdf
Availability of TNPW0805806KBETA
QUANTITY
TNPW0805806KBETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW0805806KBETA
Internal Part NumberEIS-TNPW0805806KBETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)806k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Supplier Device Package0805
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW0805806KBETA
Related LinksTNPW0805, TNPW0805806KBETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW0805806KBETA Details Description
Related parts for TNPW0805806KBETA
IDC CABLE - MSR16A/MC16F/MSR16A datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 62K OHM 1206 datasheet.pdf
IC RES TEMP-CNTRL 10/10K 16-BGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 6.3V 20% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf