Vishay/Dale RN60C5232BB14
RN60C5232BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C5232BB14
Brief Description
RES 52.3K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C5232BB14.pdf
Availability of RN60C5232BB14
QUANTITY
RN60C5232BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C5232BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C5232BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)52.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C5232BB14
Related LinksRN60C5, RN60C5232BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C5232BB14 Details Description
Related parts for RN60C5232BB14
IC MCU 8BIT 896B OTP 20SSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT SRL INP 8TSSOP datasheet.pdf
CONN DSUB ADAPTER 9 POS M-F datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 79MM datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CON 8/BG datasheet.pdf
508 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
CAP FILM 1.0 UF 5% 630VDC datasheet.pdf