Vishay/Dale RN60C6342BBSL
RN60C6342BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C6342BBSL
Brief Description
RES 63.4K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C6342BBSL.pdf
Availability of RN60C6342BBSL
QUANTITY
RN60C6342BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C6342BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C6342BBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C6342BBSL
Related LinksRN60C6, RN60C6342BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C6342BBSL Details Description
Related parts for RN60C6342BBSL
IDC CABLE - MSD24K/MC24G/MSD24K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 12V datasheet.pdf
IC DUAL RETRIG MULTIVIB 16SSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SC70 datasheet.pdf
CONN PLUG HSNG SKT 4POS CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 650MA 412 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
500 TB SPRING CLAMP 180D datasheet.pdf
ATTENUATOR 0.5 DB DC 18GHZ datasheet.pdf