Vishay/Dale RN60C8451BRE6
RN60C8451BRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C8451BRE6
Brief Description
RES 8.45K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C8451BRE6.pdf
Availability of RN60C8451BRE6
QUANTITY
RN60C8451BRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C8451BRE6
Internal Part NumberEIS-RN60C8451BRE6
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C8451BRE6
Related LinksRN60C8, RN60C8451BRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C8451BRE6 Details Description
Related parts for RN60C8451BRE6
IC EEPROM 8KBIT 3MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 18-22 AWG 0.076" (1.93mm) Crimp datasheet.pdf
IC PROGRAMMABLE HOT SWAP 16-DIP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 9POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 144VWM 234.36VC P600 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
IC AMP MMIC RF QUAD UMTS datasheet.pdf
CONN. 24POS SIGNAL STRAIGHT FLAT datasheet.pdf