Vishay/Dale RN60C9092BBSL
RN60C9092BBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9092BBSL
Brief Description
RES 90.9K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9092BBSL.pdf
Availability of RN60C9092BBSL
QUANTITY
RN60C9092BBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9092BBSL
Internal Part NumberEIS-RN60C9092BBSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)90.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9092BBSL
Related LinksRN60C9, RN60C9092BBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9092BBSL Details Description
Related parts for RN60C9092BBSL
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
IC 1-PORT T1/E1 PAR TXCVR 28PLCC datasheet.pdf
PHONE T-JACK PANEL .25" STD SGL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EYELET datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
RES 22.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 560K OHM 2% 1W 2512 datasheet.pdf
RES 4.3K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP7T datasheet.pdf
CONN EDGE .100 31POS HL LOW P datasheet.pdf