Vishay/Dale RN60C9321BB14
RN60C9321BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60C9321BB14
Brief Description
RES 9.32K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60C9321BB14.pdf
Availability of RN60C9321BB14
QUANTITY
RN60C9321BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60C9321BB14
Internal Part NumberEIS-RN60C9321BB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)9.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60C9321BB14
Related LinksRN60C9, RN60C9321BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60C9321BB14 Details Description
Related parts for RN60C9321BB14
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MTRJ JACK KIT 62.5/125 RED datasheet.pdf
XFRMR AUTO 230/115V 100VA datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 18-36VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS .125" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf