Vishay/Dale RN60D12R7FRSL
RN60D12R7FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D12R7FRSL
Brief Description
RES 12.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D12R7FRSL.pdf
Availability of RN60D12R7FRSL
QUANTITY
RN60D12R7FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D12R7FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D12R7FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D12R7FRSL
Related LinksRN60D1, RN60D12R7FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D12R7FRSL Details Description
Related parts for RN60D12R7FRSL
TERM BLOCK PLUG 36POS STR 3.5MM datasheet.pdf
LENS FOR LUXEON REBEL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX W/SKT datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 1.09K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK 76A 1000V 4POS datasheet.pdf
RES 29.4K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC BUFFER/LINE DVR OCT 20SOIC datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 30V 200MA DO35 datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf