Vishay/Dale RN60D2152FRSL
RN60D2152FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2152FRSL
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2152FRSL.pdf
Availability of RN60D2152FRSL
QUANTITY
RN60D2152FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2152FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D2152FRSL
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2152FRSL
Related LinksRN60D2, RN60D2152FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2152FRSL Details Description
Related parts for RN60D2152FRSL
RES 1K OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1.5A 5DDPAK datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO204AL datasheet.pdf
IC POWER SUPPLY MONITOR 8SOP datasheet.pdf
BRIDGE DIODE GPP 35A 600V KBPC-W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 39POS SKT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES MULT OHM 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 20% 310VAC RAD datasheet.pdf