Vishay/Dale RN60D2200FR36
RN60D2200FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2200FR36
Brief Description
RES 220 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2200FR36.pdf
Availability of RN60D2200FR36
QUANTITY
RN60D2200FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2200FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D2200FR36
Standard Package2,500
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2200FR36
Related LinksRN60D2, RN60D2200FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2200FR36 Details Description
Related parts for RN60D2200FR36
INSULATOR MICA 1.080X.575"D PLAS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 2KV NP0 1812 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ/PROG 0.8A 12DSBGA datasheet.pdf
IC TRANSP LATCH OCTAL 20-QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
FJ GIGE 2M COLOR CAMERA datasheet.pdf
SWITCH LIMIT PB PNL MT DPDT 4A datasheet.pdf
CAP TANT 560UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
XFRMR ISOL 10BASE-T 1:2 SMD datasheet.pdf
SPARE TRANSMITTER datasheet.pdf
RES SMD 0.43 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf