Vishay/Dale RN60D2430FR36
RN60D2430FR36 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D2430FR36
Brief Description
RES 243 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D2430FR36.pdf
Availability of RN60D2430FR36
QUANTITY
RN60D2430FR36 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D2430FR36
Internal Part NumberEIS-RN60D2430FR36
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)243
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D2430FR36
Related LinksRN60D2, RN60D2430FR36 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D2430FR36 Details Description
Related parts for RN60D2430FR36
IC OPAMP VFB 130MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 60MA 7 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 2.4NH 300MA 300 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 187 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
CONTACT SKT CRIMP 8AWG SILVER datasheet.pdf
CABLE 5POS FEMALE PNL RCPT 1' datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 900MA 770 MOHM datasheet.pdf