Amphenol Industrial AIB6TA40AGP0L
AIB6TA40AGP0L picture photo
Mfg. Part Number
AIB6TA40AGP0L
Brief Description
GT 38C 38#16 PIN PLUG RTANG
Datasheet Download
AIB6TA40AGP0L.pdf
Availability of AIB6TA40AGP0L
QUANTITY
AIB6TA40AGP0L Order Process
Ship out your order
Specifications of AIB6TA40AGP0L
Internal Part NumberEIS-AIB6TA40AGP0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AIB6TA40AGP0L
Related LinksAIB6TA, AIB6TA40AGP0L Datasheet, Amphenol Industrial Distributor
AIB6TA40AGP0L Details Description
Related parts for AIB6TA40AGP0L
TRIMMER 5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 100OHM 100DEG RAD datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
FIXED IND 24NH 600MA 200 MOHM datasheet.pdf
RES 327.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 200MA 10 OHM SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 1W DO216 datasheet.pdf