Vishay/Dale RN60D34R8FBSL
RN60D34R8FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D34R8FBSL
Brief Description
RES 34.8 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D34R8FBSL.pdf
Availability of RN60D34R8FBSL
QUANTITY
RN60D34R8FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D34R8FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60D34R8FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D34R8FBSL
Related LinksRN60D3, RN60D34R8FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D34R8FBSL Details Description
Related parts for RN60D34R8FBSL
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.48K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO204AC datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 1.2A 352 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf