Vishay/Dale RN60D3831FB14
RN60D3831FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D3831FB14
Brief Description
RES 3.83K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D3831FB14.pdf
Availability of RN60D3831FB14
QUANTITY
RN60D3831FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D3831FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D3831FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D3831FB14
Related LinksRN60D3, RN60D3831FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D3831FB14 Details Description
Related parts for RN60D3831FB14
SWITCH MAGNETIC 1A 15-28AT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST DL 8TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2NH 300MA 950 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.99V 500MW SOD323F datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24.7V 375W datasheet.pdf
OSC TCXO 16.368MHZ CLP SNWV SMD datasheet.pdf
Connector Socket 32 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf