Vishay/Dale RN60D4422FB14
RN60D4422FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D4422FB14
Brief Description
RES 44.2K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D4422FB14.pdf
Availability of RN60D4422FB14
QUANTITY
RN60D4422FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D4422FB14
Internal Part NumberEIS-RN60D4422FB14
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)44.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D4422FB14
Related LinksRN60D4, RN60D4422FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D4422FB14 Details Description
Related parts for RN60D4422FB14
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 3A DO214AB datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator I2C Dimming 32mA Backlight 16-TQFN (4x4) datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 25V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 50V CH 1812 datasheet.pdf
CB BTS FT 4 ASY datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
SWITCH DIP PIANO SMD datasheet.pdf
MKP 0.68UF 5% 2000VDC DRAWING T6 datasheet.pdf