Vishay/Dale RN60D88R7FRSL
RN60D88R7FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60D88R7FRSL
Brief Description
RES 88.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D88R7FRSL.pdf
Availability of RN60D88R7FRSL
QUANTITY
RN60D88R7FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D88R7FRSL
Internal Part NumberEIS-RN60D88R7FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)88.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D88R7FRSL
Related LinksRN60D8, RN60D88R7FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D88R7FRSL Details Description
Related parts for RN60D88R7FRSL
IC REG LDO 4.85V 0.2A SOT223 datasheet.pdf
LED 3MM RTANG RED/GRN BICLR PCMT datasheet.pdf
IC FET BUS SWITCH DUAL US8 datasheet.pdf
LED CBI 5MM GRN DIFF LO CURR RP datasheet.pdf
IC PWR MGMT LI-ION SYST 40WQFN datasheet.pdf
CONN RING HEATSHRINK #6 25PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf
PLUG-IN MODULE FOR MOUNTING datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf