Vishay/Dale RN60D9883FRE6
RN60D9883FRE6 picture photo
Mfg. Part Number
RN60D9883FRE6
Brief Description
RES 988K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60D9883FRE6.pdf
Availability of RN60D9883FRE6
QUANTITY
RN60D9883FRE6 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60D9883FRE6
Internal Part NumberEIS-RN60D9883FRE6
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)988k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60D9883FRE6
Related LinksRN60D9, RN60D9883FRE6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60D9883FRE6 Details Description
Related parts for RN60D9883FRE6
CONN PC PIN CIRC 0.025DIA GOLD datasheet.pdf
RES 18.4K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 18-36VIN 09VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
CONN HAN B BASE SURFACE LC 1 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf