Vishay/Dale RN60E1403BB14
RN60E1403BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E1403BB14
Brief Description
RES 140K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E1403BB14.pdf
Availability of RN60E1403BB14
QUANTITY
RN60E1403BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E1403BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E1403BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)140k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E1403BB14
Related LinksRN60E1, RN60E1403BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E1403BB14 Details Description
Related parts for RN60E1403BB14
SENSOR REED SPST-NO CYLINDRICAL datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 0.8A SOT23-3 datasheet.pdf
XFRMR MODULE 1PORT 1:1 10/100B-T datasheet.pdf
MOSFET N-CH 75V 100A TO220AB datasheet.pdf
OSC MEMS 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE .050 12POS DR TH datasheet.pdf
PREMOFLEX 1 JMPR 305LGT TYPE A 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156" datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CAP FILM 1400VDC 0.02UF RADIAL datasheet.pdf