Vishay/Dale RN60E2151FB14
RN60E2151FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2151FB14
Brief Description
RES 2.15K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2151FB14.pdf
Availability of RN60E2151FB14
QUANTITY
RN60E2151FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2151FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E2151FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2151FB14
Related LinksRN60E2, RN60E2151FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2151FB14 Details Description
Related parts for RN60E2151FB14
LED BAYONET MULT T3-1/4 130V WHT datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT 15A PIN PLUNGER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 24POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
OSC XO 1.163MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
KIT DEV ROADTUNES BC5-MM datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 110 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
PKG PROG ADAPTOR FBGA256 MAX3K datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE PIN RA datasheet.pdf
CAP FILM 2.2 NF 10% 400VDC datasheet.pdf