Vishay/Dale RN60E2152FB14
RN60E2152FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2152FB14
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2152FB14.pdf
Availability of RN60E2152FB14
QUANTITY
RN60E2152FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2152FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E2152FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2152FB14
Related LinksRN60E2, RN60E2152FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2152FB14 Details Description
Related parts for RN60E2152FB14
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
IC DDR SDRAM 512MBIT 7.5NS 60BGA datasheet.pdf
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 121 OHM 1% 10W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 26POS DR LOW P datasheet.pdf
CAP MICA 27PF 2% 300V RADIAL datasheet.pdf
SR BTS WWWRDY 18 ASY C datasheet.pdf
LED MOD 4000LM TRUEWHITE datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP FILM 0.00047UF 5% 2000VDC AX datasheet.pdf