Vishay/Dale RN60E2263BB14
RN60E2263BB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E2263BB14
Brief Description
RES 226K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E2263BB14.pdf
Availability of RN60E2263BB14
QUANTITY
RN60E2263BB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E2263BB14
Internal Part NumberEIS-RN60E2263BB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E2263BB14
Related LinksRN60E2, RN60E2263BB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E2263BB14 Details Description
Related parts for RN60E2263BB14
RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 120V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
IC CTLR SW 2PHS 2OUTPUT 48TSSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM/VM 20-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 1.26K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
20W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Triac Dimming 16-TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 1A 8HTSOP datasheet.pdf
OSC XO 27.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf