Vishay/Dale RN60E3323FBSL
RN60E3323FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3323FBSL
Brief Description
RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3323FBSL.pdf
Availability of RN60E3323FBSL
QUANTITY
RN60E3323FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3323FBSL
Internal Part NumberEIS-RN60E3323FBSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)332k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3323FBSL
Related LinksRN60E3, RN60E3323FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3323FBSL Details Description
Related parts for RN60E3323FBSL
OSC 3.3V HALF SIZE +/-100 PPM datasheet.pdf
MOD PWR ENTRY 2PL 4.8MM QC SCREW datasheet.pdf
IC LNB SUPPLY & CNTRL 10-PWRSOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 100 OHM 0804 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 0.806 OHM 3W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
MINI SERL ATTCH SCSI CBL ASSY .7 datasheet.pdf
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE datasheet.pdf
CONN HDR 17POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf