Vishay/Dale RN60E3652FB14
RN60E3652FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN60E3652FB14
Brief Description
RES 36.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN60E3652FB14.pdf
Availability of RN60E3652FB14
QUANTITY
RN60E3652FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN60E3652FB14
Internal Part NumberEIS-RN60E3652FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/1, RN60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)36.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN60E3652FB14
Related LinksRN60E3, RN60E3652FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN60E3652FB14 Details Description
Related parts for RN60E3652FB14
RES ARRAY 4 RES 39K OHM 1206 datasheet.pdf
FILTER EMI 6800 PF PI TYPE datasheet.pdf
CONN HEADR 12POS DL R/A 30AU SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 48V 90W datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
BEARING BLOCK - TRANSPORT ASSY datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
KJA SERIES III datasheet.pdf
BI-LEVEL 3MM T1 RED-GRN datasheet.pdf
130UF 60V 19.05X41.3 AXI datasheet.pdf