Vishay/Dale RN65C1003FBSL
RN65C1003FBSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1003FBSL
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1003FBSL.pdf
Availability of RN65C1003FBSL
QUANTITY
RN65C1003FBSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1003FBSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1003FBSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1003FBSL
Related LinksRN65C1, RN65C1003FBSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1003FBSL Details Description
Related parts for RN65C1003FBSL
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 635KHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC SS CLOCK GENERATOR 16-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 16pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 500V SNAP datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M5 NYLON 68MM datasheet.pdf
BOX STEEL BLACK 8"L X 8"W datasheet.pdf
CONN EDGE .100 43POS HL LOW P datasheet.pdf
Crystal 19.2000MHz 10ppm 10pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf