Vishay/Dale RN65C1332FRSL
RN65C1332FRSL picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1332FRSL
Brief Description
RES 13.3K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1332FRSL.pdf
Availability of RN65C1332FRSL
QUANTITY
RN65C1332FRSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1332FRSL
Internal Part NumberEIS-RN65C1332FRSL
SeriesMilitary, MIL-R-10509/2, RN65
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1332FRSL
Related LinksRN65C1, RN65C1332FRSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1332FRSL Details Description
Related parts for RN65C1332FRSL
TERM BLOCK PCB 5.08MM 12POS BK datasheet.pdf
Crystal 32.7680kHz 20ppm 12.5pF 65 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.08mm pitch datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
MCU 80C51 8KB FLASH 28PLCC datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1.1MH 30MA 32 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 3.09K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf