Vishay/Dale RN65C1783FB14
RN65C1783FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN65C1783FB14
Brief Description
RES 178K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN65C1783FB14.pdf
Availability of RN65C1783FB14
QUANTITY
RN65C1783FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN65C1783FB14
Internal Part NumberEIS-RN65C1783FB14
PackagingBulk
Resistance (Ohms)178k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.180" Dia x 0.562" L (4.57mm x 14.27mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN65C1783FB14
Related LinksRN65C1, RN65C1783FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN65C1783FB14 Details Description
Related parts for RN65C1783FB14
FIXED IND 6.8MH 250MA 5.6 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS 1MM DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V U2J 0603 datasheet.pdf
BOARD INTERFACE ATQT600IB datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
PLSTCM18,RETRO3M,RAD,PNP,PW datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP FILM 0.0015 UF 5 % 2KVDC RAD datasheet.pdf